If-Koubou

5 Zadaci koji bi trebali biti jednostavniji u sustavu Windows 8

5 Zadaci koji bi trebali biti jednostavniji u sustavu Windows 8 (Windows 8)

Već neko vrijeme upotrebljavam Windows 8, a iako mi se sviđa upotreba, još uvijek postoje neki jako neugodni aspekti OS-a koji jednostavno ne dobivam. Na primjer, zašto je tako teško napraviti stvari koje su nekad bile tako jednostavne? Ponovo pokrenite računalo? Ispis s aplikacije Windows? OS je "ponovno zamišljen", ali nađemo neke od novih načina kako bi jednostavne stvari učinile frustrirajuće. Ovo je moj popis gripe za Windows 8.

Isključivanje i ponovno pokretanje sustava Windows 8

Ne ponovo pokrenem ili isključujem računalo često, ali stvarno bi trebalo biti lakše nego otvarati šipku Charms i kliknuti tri puta! Nisam baš siguran zašto Microsoft nije stavio isključivanje i ponovno pokretanje opcije na početnom zaslonu negdje samo da kliknu na opciju zaključavanja i isključivanja. Umjesto toga morate otvoriti traku Charms, kliknite Postavke, a zatim kliknite na Power, a zatim kliknite Restart ili Shutdown.

Opcije za isključivanje i ponovno pokretanje možete dodati u izbornik desnom tipkom miša ili stvoriti prečace na Početnom zaslonu, no na kraju dana trebalo je to učiniti jednostavnijim zadatkom.

Ispis iz Windows aplikacija

Ovo me doista dobiva! Trebalo mi je neko vrijeme da shvatim kako ispisivati ​​iz aplikacije Windows. Pokušao sam najbolje da ne tražim na Googleu jer sam htio to shvatiti. Pretpostavio sam da će to biti dovoljno lako jer to je nešto što gotovo sve pod suncem često događa.

Opet, morate otvoriti šipku Charms i kliknuti uređaji, Tamo ćete vidjeti vaš popis pisača. Nije baš intuitivno ako me pitate. Srećom, još uvijek možete pritisnuti CTRL + P za ispis dok se nalazite unutar aplikacija sustava Windows. Ako pokušavate ispisati PDF pomoću ugrađene aplikacije Reader, to je kako to učiniti!

Zatvaranje aplikacija u sustavu Windows 8

Od klika na gumb X u uobičajenoj aplikaciji za stolna računala zatvaranjem aplikacija u sustavu Windows 8 ide od Zemlje do Marsa. U osnovi, Microsoftova perspektiva je da možete jednostavno ostaviti Windows aplikacije otvorene cijelo vrijeme i prebacivati ​​se između njih. Ja osobno ne volim tu ideju previše.

Postoji nekoliko načina zatvaranja aplikacije u sustavu Windows 8. Najjednostavniji je način premjestiti miša do vrha zaslona, ​​kliknite lijevu tipku miša i zatim povucite prema dolje. Prozori aplikacije postaju manji, a zatim jednostavno nestanu kad dosegnete dno zaslona. Vratit ćete se na Početni zaslon kada se aplikacije zatvore.

Također možete pročitati moj prethodni post na korištenju vrućih uglova na lijevoj strani zaslona kako biste zatvorili Windows 8 aplikacije. Međutim, ta metoda i dalje zahtijeva ručno zatvaranje svake aplikacije. Što ako imate 20 otvorenih aplikacija? Pogledajte posljednji savjet u mojih 5 savjeta za ubrzanje sustava Windows 8 da biste vidjeli kako možete zatvoriti sve pokrenute aplikacije sustava Windows odjednom.

Dizanje u sigurnom načinu rada

Prekinuli su dani pritiskanja F8 da biste dobili svoj popis opcija za pokretanje. Sada imate više koraka za pristup u sigurnom načinu rada u sustavu Windows 8. Prvo se morate uputiti u opcije oporavka sustava. Kada budete tamo, morate proći kroz hrpu upita prije nego što konačno dobijete opciju da se pokrene u sigurnom načinu rada.

Novi zasloni za podizanje izgledaju mnogo ljepše nego prethodne verzije sustava Windows, no proces je puno složeniji. Dobivanje u sigurnom načinu rada bilo je tako jednostavno, sada nije!

Reprodukcija DVD-ova

Microsoft je uklonio sposobnost sustava Windows 8 da reproducira DVD-ove zbog troškova licenciranja, ali ako ste tako dugo uključili nešto u sustav Windows, samo je uklanjanje bez jasnih smjernica frustrirajuće. Očito, većina potrošača koji kupuju nove Windows 8 računala neće biti pogođena jer će proizvođač vjerojatno instalirati neku vrstu softvera za reprodukciju DVD-a.

Međutim, ako nadograđujete na Windows 8, čak i za Windows 8 Pro, morate i dalje morati preuzeti softver treće strane ili kupiti paket dodataka za Windows Media Center. Nije skupo za dodatni paket i uvijek možete preuzeti program poput VLC media playera, ali svakako je zbunjujuće korisnicima novaka.

Tijekom vremena, siguran sam da će se svi naviknuti na ove nove načine, ali upravo sada, to je nešto što me čini da osjećam da moram napraviti dodatni posao. Što misliš? Volite li sustav Windows 8? Bilo koje zadaće koje osjećate traju dulje u sustavu Windows 8 nego u prethodnim verzijama? Javite nam u komentarima. Uživati!