If-Koubou

5 Handy Windows 8 / 8.1 Registra Tweaks

5 Handy Windows 8 / 8.1 Registra Tweaks (Windows 8)

Windows 8 i 8.1 su kontroverzni jer su promijenili način na koji je Windows temeljito radio i sa svakim kasnijim izdanjem, oni se vratiti na pola puta. Na primjer, sustav Windows 8.1 dozvolio je korisnicima da se dignu izravno na radnu površinu, ali sami ste morali ručno promijeniti tu postavku.

U sljedećem ažuriranju uskoro nazvanom Windows 8.1 Update 1, svaki uređaj koji nije dodirnut automatski će se podići na radnu površinu. Oni će također dodati gumb za napajanje na početni zaslon tako da više ne morate ići na izbornik Charms. U svakom slučaju, to je samo velika nesreća dvaju svjetova i ona se mijenja sa svakim oslobađanjem, što će sigurno zbuniti i ljutiti više ljudi.

U svakom slučaju, ako koristite Windows 8, ovdje su neke korisne tweake registra koje sam koristio neko vrijeme, što je OS učinio više podnošljivim. Ja sam prethodno napisao oko 10 registra hack za Windows 8, ali ja pronađem one u nastavku da budu koristan na temelju dana u dan. Ako imate neke od vlastitih promjena u registru koje biste željeli podijeliti, slobodno ih objavite u komentarima! Također, imajte na umu da biste trebali ponovno pokrenuti računalo nakon svakog uređivanja registra kako bi mogli raditi.

Traka - pojedinačni klikovi na složenim programima

Prema zadanim postavkama, ako imate program koji je složen na programskoj traci, klikom na njega pojavit će se prozor pregleda u kojem možete vidjeti sve otvorene prozore.

U gore navedenom primjeru imam tri Windows Explorer prozora i kada kliknem na ikonu na programskoj traci, prikazuju se pregledi za ta tri prozora. Tada moram kliknuti na jedan od njih kako bi otvorio taj prozor. Uvijek sam to našao potpuno beskoristan. Da, to je cool izgled i sve, ali to stvarno nije sve što je učinkovito.

Umjesto toga, možete napraviti mali podešavanje registra koji će vam jednostavno ciklusiti kroz sve otvorene prozore kada kliknete! I dalje možete prebačati miš preko ikone i dobiti pregled svih otvorenih prozora i kliknuti na bilo koji koji vam se sviđa, ali uz ugađanje možete jednostavno kliknuti ikonu i brzo se prebaciti na prozor koji želite bez učitavanja pregleda , Evo podešavanja:

Verzija 5.00 za Windows Registry Editor
Promijenite ponašanje pojedinačnih klikova na programskoj traci u sustavu Windows 8
[HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Napredno]
„LastActiveClick” = DWORD: 00000001

Možete ići ručno u registar i dodati je tamo ili otvoriti Notepad i kopirati i zalijepiti gore navedeni kod u novu datoteku. Pročitajte prethodni post na dodavanju nekih opcija u kontekstni izbornik u sustavu Windows 8 za upute o stvaranju i pokretanju datoteke registra pomoću Notepada.

Dodajte čišćenje diska u kontekstni izbornik

Često sam pokrenuo čišćenje diska na računalu i učinio ga je neugodno tražiti svaki put kad ga želim koristiti. Možete dodati opciju kontekstnog izbornika tako da svaki put kada desnom tipkom miša kliknete na disk u sustavu Windows 8 / 8.1, dobit ćete i opciju za čišćenje diska.

Evo koda koji će dodati ključeve registra kako bi to funkcioniralo.

Verzija 5.00 za Windows Registry Editor
; Dodaje opciju "Disk Cleanup" za vožnju kontekstualnog izbornika ...
[HKEY_CLASSES_ROOT \ Drive \ shell \ Čišćenje diska]
„Ikona” =”cleanmgr.exe”
[HKEY_CLASSES_ROOT \ Drive \ shell \ Čišćenje diska \ naredba]
@ = "Cleanmgr.exe / d% 1"

Kontekstni izbornik za siguran način rada

Trebate li pokrenuti sustav Windows 8 u sigurnom načinu rada? Napisao sam cijeli post na ovu temu, jer je kraljevska bol da se uključi u sigurnom načinu rada u sustavu Windows 8. Morate ili upotrijebiti msconfig, pritisnite SHIFT dok kliknete na Restart u traci čari ili koristite disk za oporavak sustava.

Pa, što ako dodate mogućnosti sigurnog načina rada u kontekstni izbornik desnog klika kao što je prikazano u nastavku:

Srećom, geniji preko na osam Forumi su napisali Registry hack s nekim skriptnim datotekama koje vam dodati ovu Awesome opciju za Windows 8 i Windows 8.1. Imaju potpune upute o tome kako instalirati skripte i možete preuzeti reg datoteku izravno sa svoje web stranice. Definitivno je napravio pokretanje u sigurnom načinu rada puno više prikladan za mene.

Dodajte vršne domene IE Auto Search-u

Internet Explorer 11 u sustavu Windows 8 ima lijepu osobinu gdje će vam dati prijedloge za web lokacije dok započnete s tipkanjem. Na primjer, ako upišem "mi", dobit ću ovaj popis:

U rezultatima ćete primijetiti .com i .net domene. Prema zadanim postavkama postoje četiri domene koje su postavljene tako da odgovaraju: .com, .net, .org i .edu. Međutim, možete dodati više na ovaj popis ako želite. Pretpostavimo da radite za vladu ili živite u Velikoj Britaniji ili u nekoj drugoj zemlji i želite ga dodati na popis prijedloga, sve što trebate učiniti je pokrenuti registarski kôd u nastavku.

Verzija 5.00 za Windows Registry Editor
; = Dodaj dodatne URL-ove u pretraživače automatskog URL-a u programu Internet Explorer ==
[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Internet Explorer \ Glavni \ UrlTemplate]
„5” =”www.% S.gov”
„6” =”www.% S.mil”
„7” =”www.% S.co.uk”
„8” =”www.% S.be”
„9” =”www.% S.de”
„10” =”www.% S.nl”

Te vrijednosti možete promijeniti na ono što vam se sviđa, kao što su .in za Indiju, itd. Također možete dodati koliko god želite ili koliko god želite. Pobrinite se samo da započne s 5 i odlazi odande.

Ukloni zadane knjižnice sustava Windows

Još jedan ugađanje koji uvijek radim na mojim sustavima sustava Windows 8 uklanja sve one zadane knjižne mape u Exploreru. Osobno imam vlastite mape za organiziranje sadržaja i stoga ih nemojte koristiti.

Opet, dečki na osam Foruma su došli do reg datoteku za uklanjanje svih tih mapa iz vašeg sustava, tako da imate čistu Windows Explorer ovako:

Ako vam se sviđa radna površina, inače je uobičajeno u odjeljku Favorites (Favoriti), pa tako i ja obično uklanjam, iako ga upotrebljavam. Sada, umjesto da hrpa mapa nikad ne kliknem, imam samo moj popis tvrdih diskova i vanjskih uređaja. Puno čišći!

Dakle, to su par brzih izmjena registra za Windows 8 i Windows 8.1 koji nadamo da će vas učiniti nešto produktivnijim s operativnim sustavom. Ako imate neke od vlastitih ugađanja, obavijestite nas u komentarima. Uživati!