If-Koubou

5 načina za ubrzanje sustava Windows 10

5 načina za ubrzanje sustava Windows 10 (Windows 10)

Windows 10 je prilično prilično brz u usporedbi sa starijim verzijama sustava Windows kao što je Windows Vista i Windows 7, pogotovo kada se čizma. Ako zamijenite tvrdi disk SSD-om (solid state drive), to je još smiješno brzo! Ali uvijek sam u vezi s optimizacijom sustava kako bismo ga još brži!

Već neko vrijeme koristim Windows 10 i pokrenuo sam nekoliko malih ugađanja ovdje i tamo, koji su moj sustav Windows 10 pokrenuli blazingly brzo. U ovom članku samo ću spomenuti stvari koje možete učiniti u sustavu Windows 10. Možeš uvijek dodati memoriju, dobiti SSD ili dodati druge poboljšanja performansi hardvera, ali ovaj će se post usredotočiti na softver.

Savjet # 1 - Uključite brzi početak rada

Brzo pokretanje je nova značajka sustava Windows 8/10 koja pomaže vašem računalu da se sigurnosna kopija vrati jako brzo od isključivanja. Postoji mnogo tehničkih aspekata iza ove značajke koja ovdje neću detaljno objasniti, ali u osnovi Windows ne učitava sve od nule na čizma gore, što čini boot puno kraće.

Ako nemate brzo pokretanje, stvarno ćete usporiti vaš Windows 10 stroj. Pogledajte moj prethodni članak o omogućavanju brzog pokretanja sustava Windows 10.

Savjet # 2 - Optimizirajte pogone

Zadržite tvrdih diskova optimiziran upotrebom značajke Optimiziraj pogone u sustavu Windows 10. To je u osnovi zamjena za defragmentaciju diska. Provjerite je li tjedna optimizacija uključena za sve vaše diskove. Možete pročitati moj prethodni post o tome kako uključiti Optimiziraj pogone u sustavu Windows 10.

Savjet # 3 - prilagodite se za najbolju izvedbu

Uvijek sam pronašao animacije, sjene i ostale male vizualne efekte kako bi bile prilično beskorisne u sustavu Windows. Kao i kod prethodnih verzija, možete ih samo onemogućiti tako da desnom tipkom miša kliknete Računalo, odabirom Nekretnine i zatim kliknete Napredne postavke sistema.

U Svojstva sustava dijalog, kliknite na Napredna i zatim kliknite postavke pod, ispod Izvođenje.

Konačno, kliknite na Podesite za najbolju izvedbu, koji će u osnovi isključiti sve animacije i efekte.

Savjet # 4 - stavke za pokretanje

Kao i kod svih verzija sustava Windows, morate onemogućiti sve one beskorisne stavke za pokretanje, a isto vrijedi i za Windows 10. Umjesto da se nalazite u MSCONFIG-u, sada ćete pronaći stavke za pokretanje u Upravitelju zadataka. Idite naprijed i onemogućite sve što nije potrebno pokrenuti pri prijavljivanju sustava Windows.

Što je cool o Windows 10 je da vam također daje a Učinak stavljanja u pogon rezultat, tako da možete brzo vidjeti koje stavke za pokretanje usporavaju vaš sustav najviše. Ako ih možete onesposobiti, učinite to.

Savjet # 5 - Očistite pogon

Posljednji savjet je kombinacija nekoliko stvari koje radim, ali sve to uključuje čišćenje diska. Prvo, trebali biste deinstalirati bilo koju vrstu crapwarea s računala. Napisao sam cijeli članak o uklanjanju neželjenih programa s vašeg Windows računala.

Što više softvera možete ukloniti s računala, to će se brže učitati. Imajte na umu da u sustavu Windows 10 imate i aplikacije za Windows Store, koje morate deinstalirati odlaskom na Aplikacije pod, ispod postavke.

Drugo, trebate pokrenuti čišćenje diska, osobito nakon instalacije ažuriranja velike značajke u sustavu Windows 10. Ako ste nadogradili na sustav Windows 10 sa starijih verzija sustava Windows, čišćenje diska će vam uštedjeti mnogo prostora brisanjem mape Windows.old.

Isto tako, provjerite svoj post na druge načine kako smanjiti korištenje prostora na disku. Konačno, morate osigurati da na vašem sustavu nema instaliranih virusa ili zlonamjernog softvera. Najbolji anti-malware softver ovih dana je Malwarebytes Anti-Malware. Pročitajte moj drugi post o tome kako pravilno skenirati svoj sustav za zlonamjerni softver i špijunski softver.

Nadam se da će ti pet savjeta pomoći da uživate u brzom sustavu Windows 10. Ako imate bilo kakvih vlastitih prijedloga, slobodno objavite komentar ovdje. Uživati!